Školství.cz a SpolužáciŠkolství.cz
Infografika Školství.cz

Cílem portálu Školství.cz je zefektivnit komunikaci škol se studenty, absolventy a také se zaměstnavateli, včetně zajištění podpory odborných praxí studentů středních škol a středních odborných učilišť. Součástí portálu jsou virtuální třídy škol, osobní profily uživatelů, nabídka volných míst praxí, stáží, brigád a zaměstnání i kompletní vizitky škol s možností správy jednotlivými subjekty.

 

Seznam škol v ČR

Projekt Školství.cz na adrese www.skolstvi.cz poskytuje aktualizovaný seznam škol v ČR, včetně škol bývalých. Adresář obsahuje téměř 6 000 školních vizitek. Vizitky aktivních škol nabízí kompletní informace o školách, vzdělávací nabídky pro aktuální školní rok, přehled studijních oborů, adresu, kontakty, videa, fotografie, informace o dnech otevřených dveří, odkazy na inspekční zprávy škol na webu České školní inspekce - CSICR, recenze a hodnocení, mapu s adresou školy a další údaje.

 1. Školy v seznamu lze řadit a filtrovat podle preferencí.
 2. Školní vizitku může každá škola rozšířit nebo aktualizovat během okamžiku.
 3. U každé školy je možnost vytvářet virtuální aktivní nebo absolventské třídy.
 4. Škola může komunikovat s každou aktivní třídou.

 

Moji Spolužáci

Vizitka školy obsahuje přehled vytvořených virtuálních tříd. Každá školní třída umožňuje přihlášení spolužáků, kde vstup do třídy schvaluje pověřená osoba, nebo zakladatel třídy např. předseda třídy nebo učitelé. Lze použít také systém pozvánek. Založení třídy je rychlé.

 1. Každá třída má svoji zeď s možností vkládání příspěvků a diskusi pod nimi, vkládání souborů, zveřejňování akcí, srazů a podobně.
 2. Spolužáci mohou využít diskuze prostřednictvím příspěvků a komentářů na Školní nebo Třídní zdi anebo prostřednictvím diskuzního fóra třídy.
 3. Systém nabízí každému uživateli kompletní notifikace o dění ve třídě.
 4. Součástí osobních profilů je i prostor pro psaní článků a vytváření blogů.
 5. Systém umožňuje zasílání soukromých zpráv mezi uživateli i navazování přátelství, takzvané propojení osobních profilů.
 6. Školní zeď na hlavní straně webu slouží jako přehled a proud hlavních aktivit třídy na webu a umožňuje rychlé sdílení informací, názorů, odkazů, souborů a článků.
 7. Školní zeď podporuje vkládání #hash-tagů, obsahuje databázi animovaných GIF obrázků a má mnoho dalších, zajímavých funkcí.

 

Práce, brigády, stáže a praxe

Školství.cz nabízí přehled praxí, stáží, a pracovních příležitostí z celé ČR včetně notifikací o nových nabídkách aktivit v okolí.

 1. Podpora OpenStreetMap (OSM) a vyhledávání pracovních nabídek v okolí.
 2. Systém umožňuje přesné filtrování a řazení nabídek dle preferencí, jako hodinová mzda, oborový směr, požadované vzdělání.
 3. Studentům i absolventům usnadňuje orientaci v nabídce praxí a pracovních příležitostí.
 4. Nabídky praxí jsou oborově provázány se školami.
 5. Systém umožňuje přímý kontakt na zaměstnavatele přes kontaktní formulář.

 

Online výuka - distanční výuka

Systémově je připravena podpora online výuky pro virtuální třídy všech typů škol, založené na Školství.cz dle standardu SCORM. Systém bude využívat již hotové funkce plánování událostí a notifikací ve třídách. Součástí je podpora video výuky, tvorba zvukových materiálů, tvorba interaktivních výukových materiálů a her, tvorba výukových materiálů v běžně dostupných formátech, hodnocení všech testů a cvičení, včetně sledování času a dalších funkcí.

Projekt aktivně rozvíjíme o další služby, na které jste zvyklí u některých sociálních sítí.

Školství.cz respektuje všechny platné normy pro jeho provoz, včetně GDPR. Budeme rádi, pokud nás budete kontaktovat s návrhy dalších služeb, které byste si na webu přáli a s vašimi připomínkami. Budeme rádi, pokud nám pomůžete s propagací a budete informace o Školství.cz šířit mezi své známé například na sociálních sítích.

 

 

JUDr. Jitka Malá, jednatelka

Školství s.r.o.
IČ: 08882002
se sídlem: Vítkova 247/7
186 00 Praha 8 – Karlín
zapsaná 23. ledna 2020 pod spisovou značkou C 326925 vedená u Městského soudu v Praze