Školství.cz a SpolužáciŠkolství.cz

Proč je největším strašákem zaměstnavatele v Rakousku kolektivní smlouva a u nás máme místo zaměstnanců Švarcsystémáky? Proč to vláda podporuje a tím si podkopává hlavní zdroj příjmů do rozpočtu? 

Základ je v neférovém výběru daní. Finančáky nestíhají a soustředí se na ty, kdo se nemohou bránit. Malé a střední firmy s českými vlastníky. Korporáty jako ten, ve kterém pracuješ, můžou vykazovat různé podivné náklady na poskytnuté know how, školení atd. aniž by to někdo zpochybnil.
Jinak umějí vybírat daně jen od zaměstnanců a zaměstnavatelů, tam si nikdo nic netroufne, protože jednatel ručí svým majetkem za závazky vůči státu. Ve zbytku může firma klidně zkrachovat.
Také nejsme finalisté, na konečném prodeji výrobků vydělává úplně někdo jiný. U nás jsou marže ve výrobě v jednotkách procent.
Výsledek je, že české firmy se snaží co možná nejvíc lidí zaměstnávat ve Švarcsystému. Jinak by byly nekonkurenceschopné. A každý z těch Švarcsytemáků si to už ohlídá, aby měl daně co nejmenší. Na důchod se zabezpečí jinak, ostatně nejspíš do důchodu půjde hodně pozdě. Protože na rozdíl od korporátu, kde Tě v 50 vyhodí, podnikatele ve smlouvě se nikdo neptá, kolik mu je let, když svou práci odvede.
To, co se vláda snaží udělat, jen odvede další lidi do Švarcsystému. Dalším pár lidem, zejména těm, kteří nejsou mentálně schopni dojít každý den včas do práce, to normálně placenou práci znemožní. Že se to na západě neděje? Neděje, především proto, že si navzájem slušně platí. Ti finalisti je nedřou z kůže, protože by se náhodou mohli potkat v Aprés ski baru a mít chuť si to vyříkat. Zatímco když český korporátní manažer potká svého chlebodárce v Aprés ski baru, přemýšlí, kam by mu vlezl. A brání mu barová židlička.
K tomu recentně https://echo24.cz/a/HrAC4/zpravy-domaci-konsolidacni-balicek-dohodari-byrokracie-dane

Přihlaste se na web, znovu se spojte se svými spolužáky a obnovte dávná přátelství. Sdílejte zážitky a fotografie, pište články, diskutujte a plánujte společné akce. Posílejte si zprávy a zůstaňte ve spojení. Přečtěte si, jak to funguje.

Pojďte začít právě teď

Projekt Moji Spolužáci
Třída
O4 2006
Střední odborná škola obchodu a služeb, Olomouc, Štursova 14
Přístup schvaluje předseda třídy
1 uživatel
Třída
Třída Lucky Krčálové 2023
Základní škola, Praha 4, Mendelova 550
Přístup schvaluje předseda třídy
1 uživatel
Třída
4A 1974
Gymnázium T. G. Masaryka, Litvínov, Studentská 640, příspěvková organizace
Přístup schvaluje předseda třídy
1 uživatel

Klima Pro Naše Praha

Jan Čížek: Připravujeme pro časopis Naše Praha s nákladem 350.000 ks materiál o iniciativě vědců Číst dál...

Dohodáři

Proč je největším strašákem zaměstnavatele v Rakousku kolektivní smlouva a u nás máme místo...

Číst dál...
Staňte se fanoušky spolužáků.

Školství.cz si prohlíží 956 uživatelů